"Enter"a basıp içeriğe geçin

Güney Amerika’da Yolda Olan Türk Gezginler

Bizimle aynı dönemde Güney Amerika‘da olduklarını bildiğimiz ve yolda karşılaşmayı umduğumuz veya karşılaştığımız Türk gezginler…

Motosikletli Gezginler

Tuğçe ve Fatih çifti ( ride2world) Şili’den gezilerine başlayan dostlarla henüz denk gelemedik ama yolda karşılaşacağımızı umuyoruz.

Tuğçe ve Fatih

Kerem, Fırat ve Özkan (Mototrio)  Üç arkadaşın Valparaiso’dan New York’a, yaklaşık 9 ay ve 50 bin kilometre sürecek  gezilerinin bir bölümünde denk geleceğimizi umuyoruz.

Mototrio Ushuaia şehrinde…

Erol (motomacera) 3 yıldır yolda olan dostumuzla Atlanta’da yüz yüze tanıştığımız için ayrıca mutluyuz, yakında yeniden bir araya geleceğimizi umut ediyoruz.

Erol Atlanta’da…

Gezilerini yeni bitiren Alp (ikiteke) ve Namık abiyi (motoyol) yakalayamadık ama Türkiye’de yüz yüze tanışmak dileğiyle…

Namık abi ve Alp Güney Amerika’da…

Atilla (TurAlem’17 / TourGlobe’17) dünya turuna devam ediyor. Güney Amerika bölümünde birkaç kez birbirimize yaklaştık ancak denk gelemedik. Bu satırları yazdığımız Arjantin’in El Chalten şehrinde bu akşam buluşma ihitmalimiz çok yüksek…

TurAlem’17 / TourGlobe’17

Bisikletli Gezginler

Gürkan Genç, kendisini tanımayan gezgin herhalde kalmamıştır. Dünya gezisi kadar sporculara yaptığı destek ve teşvikler ile hepimize örnek olacağı kişiliği ile hayran olduğumuz bu dostumuz ile yolda karşılaşmaktan ayrıca mutluluk duyacağız.

Gürkan Güney Amerika yollarında…

Hale (İşim Gücüm Gezmek) 2,5 yıldır Güney Amerika’da ve son 1 yılını pedallayan dostumuz ile Huaraz – Peru’da sonunda yüz yüze tanıştık. Yola çıktığı ilk günden beri sıkı takipçisi olduğumuz ve artık ailemizden biri gibi olmuş Halemiz ile yeniden denk geleceğimizi tahmin ediyoruz.

Hale ile Laguna 69 gezimizden – Huaraz, Peru

Serhan da (megalatorus) şu anda Şili’nin Puerto Montt şehrinde ve Güney Amerika’yı pedallıyor. Yolumuz kesişse de hava şartlarından dolayı denk getirip buluşamadık. Yolun açık olsun Serhan….

Serhan Mert (megalatorus)

Ersin Uyanık ( Başka Yollar) Ekvador’da olup arkamızdan gelen Ersin ile de umarız yolda denk gelebiliriz.

Ersin’den güzel bir kare…

Sırtçantalı Gezginler

Özlem ve Hidayet çifti (Uzaklar Yakın) Dünya turuna çıkmış bu güzel çift de şu anda Arjantin’de ve yollarımızın kesişeceğini umuyoruz.

Özlem ve Hidayet Arjantin sınırındalar…

Mehmet Genç (Rotasız Seyyah) Birçok gezginin idolü olmuş Mehmet ile de yüz yüze tanışıp hikayelerini dinlemek için sabırsızlanıyoruz. Gezisini geç takibe alanlar üzülmesin kitabı (Rotasız Seyyah) satışa çıktı ve anılarını okumak isterseniz almanızı tavsiye ederiz.

Mehmet’den müthiş bir foto…

Gülen ve Murat çifti ( Bi Gezip Gelelim Biz) uzun bir süredir takip ettiğimiz gezgin çift bir süreliğine Uruguay’a yerleştiler ve onları da evlerinde ziyaret etmeyi planlıyoruz 🙂

Gülen ve Murat Gğney Amerika’nın en ucundalar…

Kerimcan (I can travel) Dünya turu yapan ve Patagonya’da olan Kerimcan ile karşılaşma şansımız zor gibi duruyor. Ama takibe devam.

Kerimcan Ushuaia’da….

Ferda ve Banu (İki Kadın Bir Dünya) Güney Amerika’da eksik kalan yerleri tamamlamak üzere geri geldiler. Patagonya bu yıl bayağı Türk gezginin akınına uğrayacağa benziyor. Dünya turlarını takip ettiğimiz bu iki tatlı kadın ile de umarız yollarımız kesişir.

Ferda ve Banu G.Amerika yollarında… El Chalten, Arjantin

Hazal (Casual lifehacker) işini bırakıp dünyayı keşfetmeye Güney Amerika’dan başlamış… Yolda karşılaşmayı umuyoruz…

Hazal, Salar de Uyuni’deyken – Casual LifeHacker

Hilal ve Günay çifti (80’ler Cafe Geziyor) 3 ay Kolombiya’da kaldıktan sonra Peru’ya geçtiler. Bolivya’da denk gelmeyi umut ediyoruz…

80’ler Cafe Geziyor… Bizim de sevdiğimiz Kolombiya’nın şirin kasabası Guatepe’den güzel bir kare…

Bizim şimdilik bildiğimiz Güney Amerika’daki  Türk gezginler bu kadar, başka bildikleriniz varsa lütfen ilave ediniz.

Hepimizin Yolu Açık Olsun Gezgin Dostlar…

12 Yorum

  • ayferonur ayferonur

   Ömür hepsini görmeye yeter mi dedirtiyor değil mi? 🙂

 1. Lale Cizmeci Lale Cizmeci

  Harika bir liste olmuş elinize sağlık!!! İyi yolculuklar herkese…

  • Sevgili Lale, sizinle de denk gelmek vardı ama biz birazcık geciktik İyi dileğin için çok teşekkürler. Sevgiler, selamlar…

 2. Fatih Fatih

  Sag olun 🙂 Iyi yolculuklar 🙂

  • ayferonur ayferonur

   Teşekkürler Fatih 🙂 Size de iyi yolculuklar…

 3. hasan hasan

  Supersiniz, yolunuz acik olsun. en buyuk hayalim sizin amerika kitasi rotaniz. Buyuk bir zevkle okuyacagim. Umarim bir de kitabiniz cikar donunce. Selamlar

  • ayferonur ayferonur

   Hasan, çok teşekkür ederiz. Bütün içtenliğimizle en kısa zamanda hayalini gerçekleştirmeni dileriz. Kitap ayrı emek istiyor, umarız onu da başarırız 🙂 Selamlar, sevgiler..

 4. Kemal ne güzellikler gördün,buralardan da dönersin gibi geliyor, zaman geçmeden gel deriz 🙂

 5. Güney Amerika bende rezerv olarak duruyor. Gidersem dönmem diye orada kalsın bir süre daha. 🙂

  • Çok teşekkürler. Biz de sizleri seviyoruz, şans hepimizle olsun. Şili’den sevgiler, selamlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir