"Enter"a basıp içeriğe geçin

Freeport Cruise Gezisi

Freeport
Freeport

01.01.2010 – 01.01.2010 overcast 17 °C

Freeport, Bahamalar’ın ikinci büyük şehri olup, serbest ticaret bölgesidir. Aynı zamanda su sporları, golf merkezleri ve kumarhaneleri ile ilgi çeken bir tatil merkezidir.

Cruise gemilerinin yanaştığı liman bölgesinde de hediyelik eşya satan mağazalar var. Akşam saatlerinde bu bölgede festivaller, çeşitli eğlenceler oluyor. Ama bizim geminin kalkış saatine denk geldiği için görme şansımız olmadı.

Freeport limanı
Freeport limanı

Port Lucaya Marketplace’de: restoranlar, barlar, hediyelik eşya satan mağazalar, duty-free mağazaları, kuyumcular var. Hem alışveriş yapıp hem de bir şeyler yiyip içmek için ideal bir yer. Yakınında Radison otel ve plaj var, istenirse plaja ücretli girilebiliyor. Hava güzelse denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Port Lucaya Marketplace
Port Lucaya Marketplace

Count Basie Meydanı (Count Basie Square) çevresinde her zaman bir eğlenceye denk gelebilirsiniz. Akşamları sokak sanatçıların performaslarını izleyebilirsiniz. Çocuklar için de dans ve müzik dersleri, saç ördürme vs. çeşitli aktiviteler bulacaksınız. Ailecek fayton gezisi yapabilirsiniz…Bahama birası KALIK’i burada denedik…

Freeport
Port Lucaya Marketplace

The Royal Oasis Casino adanın en büyük kumarhanesi ve Bahamalar‘ın en büyük kumarhanelerinden birisidir. Sabah 10:00’dan gece 02:00’e kadar açık.

Freeport‘a isterseniz; Florida’nın Fort Lauderdale şehrinden günübirlik veya iki günlük tekne turları ile de gelebilirsiniz.

Freeport Gün Batımı
Gün Batımı

Günübirlik tekne turları, Bahama Shuttle web sayfası için linki tıklayınız. Aynı gemi servisinin başka web sayfalarındaki bilgileri için Link 1 veya  Link 2 tıklayınız.

İki günlük gemi turları için linki tıklayınız.

Freeport Ulaşım

Liman-şehir içi Port Lucaya alışveriş bölgesine toplu taksi (bizdeki minibüs gibi) kişi başı tek yön 5 dolar.

Cruise hakkındaki genel bilgileri içeren yazımız için tık tık

Nassau yazımız için tık tık

 

Ayfer & Onur Öznar

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir