"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bozeman

20160713_163125Bugünü dinlenerek ve şehri dolaşarak geçirdik. Bozeman şehri küçük ama bir o kadar da sevimli bir şehir. Üniversitenin olması şehre bir dinamiklik ve canlılık sağlamış. Şehrin etrafı ile beraber nüfusu yaklaşık 60.000 civarındaymış. Halkın yardımıyla yapılmış olan inanılmaz güzel bir kütüphanesi var. Günde yaklaşık 1.500 kişi ziyaret ediyormuş. Biz hayran kaldık ve tebrik ettik Bozeman halkını… Şehrin ana caddesi üzerinde birçok kafe ve restoran var. Yürürken bile çok keyif aldık. Kütüphanenin arka tarafından giden hem bisiklet hem de yürüyüş için kullanılabilen bir yol yapmışlar. Hem şehri yukarıdan görüyorsunuz hem de Bozeman’i çevreleyen dağların müthiş manzarasını izliyorsunuz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bozeman Library
20160713_145134
Bozeman Library

Deniz ve sıcağı seven biz bile burada yaşamanın ne kadar güzel olabileceğini düşünmeden duramadık. Bu düşüncemizde bizi misafir eden Necla ablanın da rolü büyük diyebiliriz. Kendisi de neredeyse 20 yıldır bu bölgede yaşıyor. Necla abla bizi şehirden yarım saat kadar uzakta bir mesire yerine götürdü. Hyalite adı verilmiş mesire yerinde göl, şelaleler, yürüyüş yolları, piknik ve kamp alanları var.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hyalite

Birçok aile bizim yaptığımız gibi akşam yemeği için piknik yapmaya gelmişti. Ormanların içinde müthiş bir cennet. Yemeğin üstüne bir de yakındaki şelaleye yürüyüş yaptık.

20160713_195934

Süper keyifli  vakit geçirdik. Bozeman, Yellowstone Ulusal parkı için alternatif olarak kullanılabilir ancak şehirden batı yellowstone girişi neredeyse 2 saat sürüyor. Planlama veya kalacak yer konusunda Necla abla ile bağlantı kurmanızı tavsiye ederiz. Bize mesaj atarsanız size kendisinin kontak bilgilerini iletiriz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

We spent our day relaxing and walking around the town. Bozeman is a small but charming city. There is a university inside the town and university provided vitality and dynamism.20160713_154307

The population is about 60,000 with surrounding. They built a great library with fundraising. We admire them. There are about 1,500 people visiting the library daily.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bozeman Library

There is a trail going behind the library. There a lot of people walking, running and biking while we walked through. The views of the city and mountains are just great from where we hiked.  There are many cafes, restaurants and shops in the main street. It is enjoyable to walk around. We like warm weather and love to live around sea but we started to think to live a place like Bozeman after spending couple days here. We did not thank enough to our friend Necla for her help and hosting for 3 days. She lives almost 20 years in this area.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

She took us to Hyalite which is a place about 30 minutes far away from town. There are lakes, hiking trails, falls, picnic tables and camping options in these mountains. This place is a mystic place. Many people came for picnic around 7 PM. We hiked to one of the falls after our dinner. It was a pleasant experience.

2 Yorum

 1. Dilek Biçki Dilek Biçki

  Merhabalar. yazılarınızı zevkle okuyor ve gezilerimde de yararlanıyorum. Yellowstone parkı ve civarını gezmek istiyorum. yazınızda Necla abla diye bahsettiğiniz hanımın iletişim bilgilerini verebileceğinizi yazmışsınız. rica etsem bana gönderirmisiniz lütfen. teşekkürler.

  • ayferonur ayferonur

   Merhabalar, öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Necla Hanım’ın iletişim bilgisini e-posta adresinize gönderdik. Kendisine yazabilirsiniz.
   Şimdiden keyifli bir gezi olmasını dileriz, sevgilerimizle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir