"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sanibel Island Gezisi

1-001
Sanibel Island – Florida

Kamp, Doğa ve Huzur Adası: Sanibel Island

Bir köprü ile karaya bağlanan 14 mil (22.4km) uzunluğundaki Sanibel Adasının (Sanibel Island) diğer ucu da yine bir köprü ile Captiva Adasına bağlanmaktadır. İlk bakışta doğal güzelliği ile adanın kendine özgü bir çekimi var ve huzur buluyorsunuz. Adanın başlarında bulunan kaldığımız kamp alanı ise ayrıca hoşumuza gitti ve bir gece kalmayı düşünürken ikinci geceyi de burada geçirmeye karar verdik. Adayı karaya bağlayan köprünün geçişi ücretli; motosiklet ile 2 dolar, araba ile 6 dolar.

2-001
Bu manzara eşliğinde kim yolculuk etmek istemezki 🙂
3-001
Adada gezinti…

Kaldığımız Periwinkle Park & Campground‘ın gecesi çadırla iki kişi için düşük sezon 35 dolar, yüksek sezon 50 dolar ve her ekstra kişi için ayrıca 5 dolar alıyorlar. Kredi kartı kabul etmiyorlar ve nakit ödeme yapılıyor. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Kamp büyük bir parkın içinde düzenlenmiş, RV ve çadır kamp alanı dışında tek katlı yazlık evler de var ama kiraya veriliyor mu bilmiyoruz. Kamp alanının içinde içecek makinaların olduğu bir bölüm ve çamaşırhanesi var. Rezervasyon ve detaylı bilgi için web sayfası; www.sanibelcamping.com

4-001
Periwinkle Park & Campground – Sanibel Island

Kampa yakın market var ve markette sandviç, kahve, alkol, su vs. kampta genel olarak ihtiyacınız olabilecek birçok şey mevcut. Kampa yine çok yakın DQ fastfood restoranı ile deniz ürünleri ağırlıklı daha güzel bir restoran var. İlk akşam yemeğimizi burada yedik ve beğenince ertesi günü yola çıkmadan öğle yemeğimizi yine burada yedik. Deniz ürünlerinde başarılılar…

5-001
Huzur – Sanibe Island

Kamptan plaj yarım mil uzaklıkta bisiklet veya yürüyerek sahile ulaşılıyor. Motorlu araçlar için park yeri yok, yürüyerek 15 dk sürüyor. Denize sık gidecekseniz ve etrafta da ulaşımı sağlamak için bisiklet kiralamak daha iyi olacaktır. Plajı maalesef güzel değil. Florida’nın birçok sahilinde gördüğümüz uçsuz bucaksız incecik bembeyaz kumdan oluşan plajlarından sonra bizim için hayal kırıklığı oldu. Denizi de adanın doğal güzelliğini yansıtmıyor. Körfezde çok daha güzel sahiller var. Deniz kabuğu toplamayı seviyorsanız burası cennet diyebiliriz. Adada 3-4 tane daha halka açık plaj var; ama çok farklı bir manzara ile karşılacağımızı düşünmediğimiz için gitmedik. Onun yerine farklı yerleri görmeyi tercih ettik. Belki gittiğimiz dönemden de kaynaklanıyor olabilir. Ama kesinlikle adanın doğası çok güzel ve kamp alanımızdan çok mennun kaldık. Fazla kalabalık olmaması da ayrıca keyifliydi.

Sahilde yürüyüş...
Sahilde yürüyüş…
Sanibel Adasından...
Sanibel Adasından…

Kamp alanının içindeki birbirinden muhteşem kuşların olduğu bölüm, etrafta gezen ördekler, kertenkeleler ise daha da sizi doğanın içinde hissettiriyor. Böcek bakımından birkaç sivrisinek ısırığı dışında sıkıntı çekmedik. Yaktığımız sivrsinek kovucu mumlar işe yaradı. İkinci akşam rahatlıkla dışarıda oturup yıldızların ışığı altında keyifle şaraplarımızı yudumladık. Sanibel Adası’na tekrar gider miyiz? Evet kesinlikle gideriz, keyifle birkaç gün geçirilebilecek bir yer.

9-001
Kamp alanının içindeki kuşlar…
10-001
Kamp alanından…

Sanibel Island Yeme-İçme 

Adada alternatif fazla ama kamp alanına çok yakın olan tek bir restoranı deneme şansımız oldu.

Gittiğimiz restoran Lazy Flamingo 2: İlk Captiva Adası’nda açılan restoranın üç şubesi var. Kaldığımız kamptaki görevlilerin en yakında tavsiye ettikleri yer olduğu tercih ettik. Deniz ürünlerinden mennun kaldık. Öğle yemeğinde yediğimiz grouper sandviçleri de iyiydi. Biraz pahalı olduğunu yazmışlar ama bize çok da abartılı gelmedi. Grouper sandviç 14 dolar, akşamları happy hour’da içkiler yarı fiyat.

1-001
Yol bizi bekler…
12-001
Evet, motosikletle yaptığımız geizler ayrı keyifli oluyor 🙂
DCIM100GOPRO
Sakinlik….

Sanibel Island fotoğraf albümümüz için linki tıklayabilirsiniz.  Fotoğraflarımız

Sanibel Adası, Florida’nın güneybatısında kalmaktadır.

 

sanibel
Sanibel Adası

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir