Fort Myers Gezisi

Fort Myers Beach - Florida

Fort Myers Beach – Florida

Sanibel Adası‘nda kalırken günübirlik gittiğimiz Fort Myers Beach Florida’nın güneybatısında Meksika Körfezi‘ne bakmaktadır. Denizi, plajı, restoran ve kafeleri ile güzel bir tatil beldesi. Plajı halka açık ve ücretsiz, birçok bölgesinden giriş imkanı var. Genel duş, tuvalet ve kıyafet değiştirme odaları mevcut, ama saat 17:00’den sonra kapanıyor.

Bütün günümüzü gezerek ve plajlarında geçirdikten sonra gün batımında sahildeki restaronlardan birinde akşam yemeğimizi yedik. Margarita eşliğinde gün batımını izlemek ayrıca keyifli oldu, gün batımı tek kelimeyle muhteşemdi. İlk kez timsah etinin tadına da baktık, çok süperdi diyemeyeceğiz. Tavuk etine benzettik..

Fort Myers

Fort Myers

Fort Myers

Deniz sakin ve güzeldi…

Fort Myers Plajı

Plajdan bir kesit

Fort Myers Konaklama ve Yeme-İçme

Şehir merkezinde birçok restoran, kafe ve alışveriş için mağazalar var. Kalacak yer ve restoranların çeşitlliği bakımından bu bölge öncelikle seçilmeli. Plaja bakan restoranlardan gün batımı eşliğinde yenecek akşam yemeği keyifli olacaktır. Otel seçeneği bol, ayrıca kısa süreli ev kiralamak da mümkün. 3-4 günlük deniz tatili için bölgenin ideal olduğunu düşünüyoruz.

Fort Myers Gün Batımı

Gün Batımı

Gittiğimiz restoran Beach Pierside Grill: Plajın hemen kenarında yer alan restoran gün batımını izlemek için ideal mekanlardan biriydi. Tabii ki direkt kumsalda da izleme şansınız var. Kızartma timsah eti ile grouper balık yedik. Yemekleri çok süper değildi ama kötü de değil. Mekan güzel, canlı müzik var.

Fiyatlardan; Grouper 27 dolar, gator 12 dolar, margarita 7 dolar vergisiz ve bahşiş hariç….

Gün Batımı, Margarita ve Fort Myers Plajı

Gün Batımı, Margarita ve Fort Myers Plajı

Fort Myers ve Naples fotoğraf albümümüz için linki tıklayınız. Fotoğraflarımız 

Zamanımız kısıtlı ve önceliğimiz deniz olunca şehri fazla gezip keşfemedik. Plajları kadar güzel parklara da ev sahipliği yapıyor. Zamanınız varsa bu bölgede görülmesi gereken yerlerin başında gelen Edison & Ford Winter Estates’i gezebilirsiniz. Her gün 9:00 – 17:30 arası turlu veya tursuz gezilebiliyor. En az 2-3 saat ayırmak gerekiyormuş. Bu sefer gezmeye fırsatımız olmadı ama tekrar bu bölgeye gidecek olursak görmek istiyoruz. Nasıl bir yer olduğu hakkındaki bütün bilgilere linki tıklayarak web sitesinden ulaşabilirsiniz. Edison & Ford Winter Estates 

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir