"Enter"a basıp içeriğe geçin

Vizesiz Turlar ile Tatilin Keyfini Daha Kolay Çıkarın

Vizesiz Turlar ile Tatilin Keyfini Daha Kolay Çıkarın

Yurtdışı tur seçenekleri arasında olan ve genellikle seçimlerinizi daha kolay yapabileceğiniz, vize sıkıntısı yaşamadan tercih edebileceğiniz en iyi turlar Vizesiz Turlar kategorisinde yer almaktadır.

Çoğu insan gibi siz de öncelikle tur seçeneklerinizi Vizesiz Turlar arasından yapabilir ve daha sonra ya da aralarda gitmek istediğiniz farklı noktaları tercih edebilirsiniz. Vizesiz Turlar kategorisinde yer alan ülkeleri iyi araştırmak gerekir. Bazen de kapı da vize uygulaması olan ya da e-vize seçeneği sunan ülkelere de öncelik verebilirsiniz.

Vize istemeyen ülkeler hangileri?

Vizesiz Turlar kapsamında gidebileceğiniz ve vize ücreti ödemeyeceğiniz ülkeleri sizin için araştırdık. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında; Katar, Moldova, Bosna Hersek, Arjantin, Belarus, Brezilya, Bahamalar, Karayipler, Arnavutluk, Barbardos, Belize, Bolivya, Brunei Sultanlığı, Ekvador, Endonezya, Ukrayna, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, İran, Hong Kong, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kamerun, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Güney Kore, Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritius, Panama, Paraguay, Peru, Seyşeller, Sırbistan, Singapur, Sri Lanka, Solomon Adaları, Şili, Tayland, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Filipinler, Vatikan, Yemen, Yunan Adaları, Tanzanya, Yeni Zelanda Cook Adaları, Pakistan ve Dominik bulunmaktadır.

Vizesiz Maldivler’de deniz tatili…

Kültürel, tarihi ve coğrafi özelliklerine göre ya da yılın en çok ziyaret edilen ve merak ettiğiniz ülkeleri tercih ederek seçimlerinizi hemen yapabilirsiniz. Bunun için size sunulan erken rezervasyon tur fırsatlarını incelemek yeterli olacaktır. İlkbahar, yaz, sonbahar ya da kış ayları için fırsatların ne kadar çok olduğunu  göreceksiniz. Özellikle hava durumuna göre seçim yapabileceğiniz tercihleri incelemenizi ve vizesiz gidebileceğiniz turlar arasından birini seçmenizi tavsiye ederiz.

Vizesiz turların size sağlayacağı en büyük fayda; daha tura başlamadan cebinizden çıkacak vize için harcayacağınız ücreti ödememek olacaktır. Tabii vize için istenen evrakları hazırlamak için harcayacağınız zaman da size kalacak. Vize ücreti her ülkeye göre değişiklik gösterse de genellikle yüksek tutarda olmaktadır. Seyahat planı yaparken en küçük detayı bile düşünmek sizin faydanıza olacaktır. En keyifli zamanları dilediğiniz gibi geçirmek istiyorsanız, yurtdışı tur yaparken gideceğiniz ülkenin özelliklerine dikkat edip ona göre planlamalısınız.

Vizesiz Bangkok, Tayland

Burada en önemli detay seçimleriniz olacaktır. Vizesiz Turlar arasından birini seçtiniz, size tur detayında sunulan oteller, uygun fiyatlı uçak bileti ve tur programını kesinlikle incelemelisiniz. Özellikle size sunulan boş zamanlarda ne yapacağınıza iyi karar vermelisiniz. Boş zamanlarınızı en verimli şekilde değerlendirmeli ve tur kapsamında olmayan ya da sizin tekrar görmek istediğiniz noktaları belirlemelisiniz. Bu size hem vakit kazandırmış olur hem de turunuzu en verimli şekilde geçirmenizi sağlar. Vizesiz turlar arasından en uygun olanı yakalamanızı ve kendiniz için kusursuz bir tur planı yaparak, tatil zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

2 Yorum

  1. Burcu Burcu

    Vizesiz gidilen ülkelerin bilgisini nereden temin edebilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir