[metaslider id=180]

Monthly Archives: Nisan 2019

Rota Radar

Uygun Uçak Bileti Arama

Daha çok yer gezmek için uygun uçak bileti nasıl bulurum diyorsanız siz de buraya 🙂

Ucuz uçak bileti bulmak seyahat severlerin ve gezginlerin zamanla uzmanlık alanı olmuştur. Sürekli seyahat ettiklerinden ve mesafeleri önemsemediklerinden yolculuklara servet ödemek istemezler. Peki, onların metodlarını kullanarak siz de uygun uçak bileti bulup gezmek, her yere uçmak istemez misiniz? Böylelikle öğrendiğiniz tüyolarla ulaşım giderinizi azaltıp konaklama, aktiviteler ve eğlenceye daha çok bütçe ve zaman ayırabilirsiniz.

Peki, uygun bilet bulma tüyoları nedir?

Öncelikle herkes tarafından bahsedilen erken al az öde ya da kampanyaları takip et söylentilerini etrafınızda duymuşsunuzdur. Ancak ucuz uçak bileti bulmak için üstün yeteneklere ihtiyacınız olmaması ile birlikte, en önemli ihtiyacınız esnek tatil tarihlerinizin olması ve zamanın öneminin olmamasıdır.

Pamukkale – Hierapolis

Pamukkale - Denizli

Pamukkale Travertenleri – Denizli

Türkiye’nin Turizm Simgelerinden: Pamukkale Travertenleri

Olimpos-Çıralı‘da geçirdiğimiz keyifli iki günden sonra yönümüzü hava durumuna göre belirledik. Antep’e doğru mu devam etsek derken kendimizi Pamukkale‘nin büyülü beyazında bulduk. Ayfer,  görmediği için zaten gitmek istiyorduk. Onur da seneler sonra tekrar görecekti. Şifalı suları ve kartpostalları süsleyen sıra dışı bembeyaz görselliği ile hafızalarımıza kazınmış Pamukkale’yi tabii ki çok merak ediyorduk. Şifa, doğa ve tarihin buluştuğu Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale, 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak koruma altına alınmıştır.

San Cristobal de las Casas

San Cristobal de Las Casas

Oaxaca’dan, San Cristobal de las Casas’a bir günde gitmemizin zor olacağını düşünerek yolumuzun üzerinde bulunan Tehuantepec kasabasında mola vermeyi planlayarak Pejman’la birlikte yola çıktık. Bazen yağmurlu bazen bunaltıcı sıcakta yolumuza devam edip akşam üzeri Tehuantepec’e ulaştık. Burayı arada kalacak alternatif olmadığından seçtik, yoksa kasabanın bir özelliği yok. Hatta akşam kasabanın içinde yemek yiyecek bir yer bile bulamadık. Oldukça salaş bir yer olmasına rağmen her yerde ayakkabı mağazalarının olması oldukça dikkat çekiciydi 😊. Ertesi günü Tuxtla şehri civarında yakalandığımız yağmur dışında çok keyifli bir yolculuk sonrası ilk hedefimiz olan Sumidero Kanyonuna ulaştık. Kanyon gezisi sonrası gece yağmurla beraber San Cristobal de Las Casas şehrine vardık.