[metaslider id=180]

Monthly Archives: Aralık 2014

Gatlinburg Gezisi

Gatlinburg

Gatlinburg

Dağların Arasındaki Saklı Cennet: Gatlinburg 

Tennessee’nin Great Smoky dağlarının eteklerinde kurulmuş şirin bir kasaba olan Gatlinburg; ABD’nin en güzel ve popüler dağ kasabalarından biridir. Doğası, kayak merkezi, canlı şehir içi ve sayısız aktiviteleri ile yılın her dönemi gidelebilir. Yazın Cherokee kasabasına yaptığımız motosiklet gezisinden dönerken Gatlinburg’dan geçmiş ve çok beğenmiştik. Biraz vakit geçirmek istemiş ama motosikleti park edecek yer bulamamıştık. Trafikte de çok fazla durmak istemediğimiz için daha sonra gelmek üzere yolumuza devam etmiştik. Kasım ayının son haftası havanın da biraz iyi olmasını değerlendirerek hafta sonu Gatlinburg’a gittik.

Las Vegas Gezi Rehberi

2006 Nisan Las Vegas-16

Çölün ortasındaki güzellik Las Vegas – Nevada

Çölün Ortasında Işıldayan Günahlar Şehri: Las Vegas

Las Vegas, kumarhaneler ve günah şehri (Sin City) diye bilinse de birbirinden ihtişamlı otelleri, şovları ile kumarla ilgisi olmayanlar tarafından  da tercih edilen, ABD’de oldukça turistik bir destinasyondur. Çölün ortasında neon ışıklarının altında ışıldayan şehir bir kez olsun görülmeye değer diye düşünüyoruz.

2003 yılında New Jersey’de yaşadığımız dönemde yapmış olduğumuz San Diego, Los Angeles, Grand Canyon ve Las Vegas gezimizde Las Vegas’a çok fazla zaman ayıramamış ancak bu renkli şehri elimizden geldiğince yaşayabilmiştik. 2004 yılında Los Angeles’a taşındıktan sonra  birkaç kez daha Las Vegas’a gittik.