"Enter"a basıp içeriğe geçin

Leon

img_2799Küçük kasabalardan geçerek Meksika’nın 5. büyük şehri olan Leon’a varıyoruz. Leon şehri genç nüfusu hareketli caddeleri, kafeleri ve restoranları ile bizim hoşumuza gitti. Şehrin tarihi merkezi Meksika bağımsızlık kutlamaları için süslenmiş ve ışıl ışıldı. Özellikle akşama doğru bu bölge iyice kalabalıklaştı. Işıklandırılmış haliyle kilisesi, katedralleri ve belediye binası ile şehir çok renkli ve alımlı oldu. Belediye binasının önündeki alanda da pandomimciler etrafa neşe saçıyordu. Tarihi bölgesinde keyifli şekilde bir gün geçiriliyor.

dscf3083

Şehrin modern yüzü de farklı seçenekler sunuyor. Avrupa şehirlerini aratmıyor. Restoranlar, kafeler ve alışveriş merkezleriyle herkese hitap ediyor. Leon şehri de Meksika’nın koloniyal şehirlerden bir tanesi ve bu yüzü bizi daha çok etkiliyor. Gecesi de gayet renkliydi.

dscf3080

Kaliteli deri ürünlerinin üretimi ile adını duyurmuş. Ayrıca dünyanın ayakkabı başkenti diye geçtiğini de burada öğrenmiş oluyoruz 🙂 Meksika’nın mısır deposu ve hayvancılık ile de ekonomiye büyük bir katkısı varmış.

Biz motosikletimizi güvenli park edebileceğimiz için Dajana Boulvard oteli seçtik. Temiz bir otel ve şehrin tarihi merkezine yürüyerek 10 dk mesafede. Yaklaşık 35 dolar civarına ayarladık.

dscf3102
Dajana Boulvard Hotel

Leon fotoğraf albümümüz için tık tık

(ENG)

Leon is located in the state of Guanajuato and is the fifth largest city in Mexico. The city is a colonial town rich in culture and history. This colonial city later became known as the “Shoe Capital of the World”, due to its large production of quality leather goods and shoes for national and international markets.

dscf3107
Yollar sakin…

It is a great shopping destination, in addition to leather, continuous livestock and crop production for the rest of the country. Leon’s recent industrial growth has brought modern architecture, hotels, shopping centers and restaurants.

We stayed at Dajana Boulvard Hotel which have secure parking for our motorcycle. Hotel is closed to historic centro as well. Hotel is about 35 USD.

BMW Motorad at Leon (very nice people at BMW)

BMW Motorad - Leon
BMW Motorad – Leon

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir