"Enter"a basıp içeriğe geçin

Greenville Gezisi

Greenville - South Carolina
Greenville – South Carolina

Greenville ve Çevresinde Gezinti

Güney Carolina eyaletine bağlı olan Greenville şehri Atlanta’dan yaklaşık 140 mil (225 km) uzaklıkta ve araba ile 2 saat kadar sürmektedir. Günübirlik veya bir gece kalmayı planlayarak gidebilirsiniz. Eğer şehrin kuzeyinde kalan Nantahala Ulusal Ormanı, Chimney Rock State Park ve Lure gölü civarını da görmek isterseniz, bu bölgede zevkli birkaç gün geçirilebilir.

Greenville şehrine iki kez gitme imkanı bulduk. İlk gidişimiz 2011 yılında motosiklet fuarını görmek amaçlıydı. Fuardan sonra şehrin içine gidip dolaşmış ve hoşumuza gitmişti. İkinci gidişimiz ise 2013 yılı Ekim ayında oldu. Sonbaharın gelişi ile birlikte renklerin dönüşünü tüm güzelliği ile izleyebileceğimiz yerlerden biri olan Chimney Rock’a (yazının üstünü tıklayarak fotoğraflarımıza ulaşabilirsiniz) gitmek için plansızca bir Cumartesi sabahı yola çıktık. Chimney Rock civarında kalacak yer bulamayınca geceyi araba ile 45 dakika kadar güneyinde kalan Greenville’de ayarladığımız otelde geçirdik. Bu vesile ile de şehirde daha fazla vakit geçirme imkanı bulduk.

Chimney Rock'dan Lake Lure manzarası
Chimney Rock’dan Lake Lure manzarası

Şehrin merkezi South Main St. ve cadde boyunca etrafındaki kafe, restoran, otel ve mağazalardan oluşuyor.

South Main Caddesi - Greenville
South Main Caddesi

Can alıcı yeri de bu caddenin güneyinde kalan şelaleler ve park; Falls Park on the Reedy . Park ve civarında hoş bir gün geçirebilirsiniz. Gece aydınlatmaları ile de park ve civarı çok güzel bir ortam sunuyor. Bize göre kesinlikle gecesi de görülmeye değer.

Falls Park on the Reedy - Greenville
Falls Park on the Reedy

Müzeleri, sanat galerileri ve her tür sanatsal etkinlikleri ile de oldukça canlı bir şehir. Gittiğiniz döneme göre bir festivale de denk gelme olasılığınız yüksek. Reedy nehri boyunca uzanan 17,5 mil uzunluğundaki GHS Swamp Rabbit Trail sadece motorsuz araçlara açık. Şehir çevre dostu olup bisikletle ulaşımı da teşvik ediyor.

Main South Street - Greenville
Apartmanların manzarası ve yürüyüş alanları

Greenville ile Atlanta arasındaki  85 nolu otoyol yerine muhteşem manzaralar sunan 11 nolu lokal yolu tercih edebilirsiniz. Bu yolun adı “Cherokee Foothills Scenic Hwy” (yazının üstünü tıklayarak fotoğraflarımıza ulaşabilirsiniz) ve kesinlikle tavsiye ederiz. Yol üzerindeki Table Rock State Park ziyaret edilebilir.

Table Rock State Park
Table Rock State Park

Vaktiniz varsa, Greenville’in 62 mil (100Km) kuzeyinde kalan Asheville şehri de görülmeye değer yerlerden biridir. Asheville yazımız için linki tıklayabilirsiniz….

Linki tıklayarak Greenville ve civarında yapılacak ve gezilecek yerleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Greenville Yeme-İçme

South Main Caddesi boyunca alternatif fazla. Karnımız aç olunca açıkcası fazla seçici davranmadık ve hibatchi sevdiğimizden Asya mutfağını tercih etik.

The Orient on Main restoran hakkındaki düşüncelerimiz: Hibatchi ve Asya mutfağından çeşitler bulacağınız restoran South Main caddesi üzerinde bulunmaktadır. Hibatchilerini denedik ama çok mennun kalmadık. Dışarıdan restoran çok daha güzel duruyor, sağ taraftaki sushi kısmının da onlara ait olduğunu sonradan farkettik ve daha doluydu. Hibatchiler 17 dolar civarı. Çok aç değilseniz civardaki başka restoranlara da göz atın deriz.

Greenville fotoğraf albümümüz için linki tıklayabilirsiniz. Fotoğraflarımız

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir