[metaslider id=180]

Rota Radar

Uygun Uçak Bileti Arama

Daha çok yer gezmek için uygun uçak bileti nasıl bulurum diyorsanız siz de buraya 🙂

Ucuz uçak bileti bulmak seyahat severlerin ve gezginlerin zamanla uzmanlık alanı olmuştur. Sürekli seyahat ettiklerinden ve mesafeleri önemsemediklerinden yolculuklara servet ödemek istemezler. Peki, onların metodlarını kullanarak siz de uygun uçak bileti bulup gezmek, her yere uçmak istemez misiniz? Böylelikle öğrendiğiniz tüyolarla ulaşım giderinizi azaltıp konaklama, aktiviteler ve eğlenceye daha çok bütçe ve zaman ayırabilirsiniz.

Peki, uygun bilet bulma tüyoları nedir?

Öncelikle herkes tarafından bahsedilen erken al az öde ya da kampanyaları takip et söylentilerini etrafınızda duymuşsunuzdur. Ancak ucuz uçak bileti bulmak için üstün yeteneklere ihtiyacınız olmaması ile birlikte, en önemli ihtiyacınız esnek tatil tarihlerinizin olması ve zamanın öneminin olmamasıdır.

Esnek seyahat tarihlerine sahip olun

Uçak bilet fiyatları popüler tarihlere göre sürekli değişmektedir. Çünkü çoğu seyahat sever; tatillerin bol olduğu zamanlarda (yılbaşı, ramazan ve kurban bayramı gibi ), okullar tatil olduğunda ve havaların sıcak olduğu mevsimde tatile gitmek ister. Bu dönemlerde uçak biletlerinde yoğun taleplerden dolayı sürekli fiyat artışları kaçınılmaz olmaktadır. Eğer seyahat döneminizde esneklik yapıp tatil dönemleri dışında bir tarih seçmeye çalışırsanız uygun uçak bileti kolaylıkla bulabilirsiniz. Özetlemek gerekirse ilk kuralımız; nereye ucuz bilet varsa oraya, o tarihlerde izin kullanıp gidin.

Hangi gün uçtuğunuza takılmayın

Burada da en önemli kriterimiz hafta sonu uçuşu yapmamak. Çünkü hafta ortası uçmak hafta sonu uçmaktan her zaman daha avantajlı. Genelde hafta sonu herkes bir yerlere seyahat etmek için uğraştığından uçak biletleri pahalı oluyor. Biletlerinizi hafta ortası bir döneme aldığınızda en az %10 tasarruf ile ucuz uçak bileti alabiliyorsunuz.

Bilet arama motorlarını kullanın

Gitmek istediğiniz bölgenin havayolu firmalarının sayfasında tek tek gezinip uğraşacağınıza bunu sizin için yapan uçak bileti arama motorlarına yönelebilirsiniz. Bu arama motorları sayesinde rahatlıkla birçok farklı firma ve uçuşlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Arama motorları sizi uzun ve zahmetli bir süreçten kurtarıp bu işlemleri pratik ve hızlı şekilde yapıyorlar. Rotaradar da ucuz uçak bileti hizmeti veren bir firma olup ulusal ve uluslararası uçak biletlerini sizin için en uygun olacak şekilde tarayıp sizin için listeliyor.

       

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir